شماره تماس: خانم دهقان 09172617077
موقعیت
سال ساخت
سایز گاراژ
متراژ زمین
امکانات
قیمت

در شیراز از کجا سوغاتی بخرم؟

در شیراز از کجا سوغاتی بخرم؟ یکی از لذت بخش ترین بخش های سفر، خریدن سوغاتی است. هدیه ای که می توان به عنوان یادگاری از یک شهر، به دیار خود برد و با آن عزیزان خود را خوشحال کرد. برای خرید بهترین سوغاتی باید بدانیم که هر شهری چه سوغاتی دارد و از کجا می توان مناسب ترین آن را تهیه کرد. برای پاسخ به این سوال “در شیراز از کجا سوغاتی بخرم؟” مطلب زیر را در سایت مبلیتو، مطالعه نمایید.

مبلیتو-moblito-سوغاتی شیراز
سوغاتی شیراز

در شیراز از کجا سوغاتی بخرم؟

بهارنارنج

معروف ترین سوغات شیراز، بهار نارنج است. یکی از اولین چیزهایی که با شنیدن نام شیراز به خاطر ما می آید، بهار نارنج شیراز است. به صورت های مختلفی می توانید آن را به عنوان یک سوغاتی مناسب برای کسانی که دوست دارید، تهیه کنید. خشک شده بهارنارنج را می توان همانند چای و یا به همراه چای دم کرد. شربت و مربای بهار نارنج نیز تهیه می شود. از خواص بهارنارنج آن است که بهترین درمان برای مشکل کم خوابی است. همچنین یک آرام بخش نیز به شمار می رود. برای خرید بهارنارنج به پشت ارگ کریم خان بروید. سه راه احمدی نیز در شیراز برای تهیه بهارنارنج مناسب است.

مبلیتو-moblito-سوغاتی شیراز
سوغاتی شیراز

عرقیجات

در شهر شیراز خوراکی های خوشمزه ای پیدا می شوند که می توانید به عنوان سوغاتی یکی از آنها را برای عزیزانتان بیاورید. به عنوان مثال عرقیجات از سوغاتی های خوب شیراز هستند. عرقیجات مانند کاسنی، نسترن، بیدمشک، بهارنارنج و غیره که می توانید آنها را از بازار وکیل تهیه کنید. برای رفتن به بازار وکیل به چهارراه زند شیراز بروید. پس از عبور از میدان شهرداری به ارگ کریم خان و سپس به بازار وکیل می رسید. بیشتر عرقیجات در قسمت جنوبی بازار عرضه می شوند.

مبلیتو-moblito-سوغاتی شیراز
سوغاتی شیراز

آبغوره و آبلیمو

برای خرید آبلیمو و یا آبغوره برای سوغاتی در شیراز به خیابان باغ ارم بروید در کوچه استاد دیرین، درست روبروی انجمن خوشنویسان یک تولیدی عرقیات و آبلیمو به نام ژاله وجود دارد که محصولات خوبی ارائه می دهد.

مسقطی

مسقطی از سوغاتی های دیگر شیراز است که برای تهیه یک مسقطی خوب و باکیفیت، مناسب ترین مکان، چهارسوق در بازار وکیل است. بهترین مسقطی که در شیراز پیدا می کنید، مسقطی لارستان است. در آنجا می توانید کلوچه های شیرازی، نان برنجی فسایی و کاک یا یوخه را هم تهیه کنید.

مبلیتو-moblito-سوغاتی شیراز
سوغاتی شیراز

گلیم و گبه

فرش دستبافت از دیگر محصولات و سوغاتی های شیراز است که در همان چهارسوق عرضه می شود. اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید، گبه بخرید. گبه های بینظیری با طرح ها و رنگ های مختلف در بازار وکیل و چهار سوق پیدا می شوند. اگر هم پول به اندازه خرید گبه ندارید، گلیم های عشایری با رنگ هایی طبیعی و نقش و نگارهایی زیبا، جایگزین مناسبی هستند.

مبلیتو-moblito-سوغاتی شیراز
سوغاتی شیراز

فالوده شیرازی

اگر به شیراز بروید و یک فالوده شیرازی نخورید، سفر شما کامل نیست. فالوده های این شهر بسیار خوشمزه هستند و طعم آنها را در جای دیگر پیدا نخواهید کرد. برای آنکه بتوانید چشیدن این طعم را به دیگران هدیه کنید می توانید فالوده خشک از شیراز به عنوان سوغاتی تهیه کنید و به شهر خود ببرید. برای سرو فالوده حتماً از لیموترش استفاده کنید که طعم بسیار بهتری به آن می دهد.

مبلیتو-moblito-سوغاتی شیراز
سوغاتی شیراز

صنایع دستی

شهر شیراز، هنرمندان زیادی دارد که با هنر خود اشیاء بینظیری خلق می کنند. یکی از هنرهای این شهر خلق اشکال زیبا بر روی فلزاتی مانند نقره و مس و طلا است که به این هنر قلم زنی گفته می شود. ظروف زیبایی را با این هنر در شیراز پیدا می کنید که هدایای با ارزشی برای سوغاتی دادن هستند. معمولاً در بازارهای سنتی و سرای مشیر می توانید این ظروف را تهیه کنید.

منبت کاری هم از دیگر صنایع دستی شیراز است. در این هنر، اشکال زیبایی بر روی چوب طراحی می شوند. خرید یکی از این وسایل چوبی تماشایی و قرار دادن آن در فضایی از منزل همیشه ما را به یاد شیراز می اندازد. سرای مشیر و بازار وکیل برای خرید این نوع سوغاتی مناسب هستند.

مبلیتو-moblito-سوغاتی شیراز
سوغاتی شیراز

خاتم کاری از هنرهای ظریف دیگری است که در شیراز محصولات زیبایی با این هنر تهیه می شوند. در خاتم کاری از در کنار هم گذاشتن تکه های ظریف چوب در رنگ های مختلف، اشیاء بسیار با ارزش و بینظیری تهیه می شود. یک جعبه خاتم زیبا هدیه ای بسیار با ارزش است که آن را از سرای مشیر می توانید تهیه کنید.

از دیگر هنرهای دستی شیراز می توان به سفالگری، معرق کاری، شیشه گری، مینیاتور، نقره کاری و میناکاری اشاره کرد که در بازارهای این شهر زینت بخش مغازه ها هستند. گردشگران خارجی بسیار از این صنایع دستی استقبال می کنند.

در سرای مشیر و در طبقه دوم آن کارگاه های تولید این صنایع دستی را می توانید از نزدیک ببینید. اگر علاقه مند باشید همانجا می توانید این محصولات زیبا را خریداری نمایید.

مبلیتو-moblito-سوغاتی شیراز
سوغاتی شیراز

دکوری

خرید یکسری اشیاء با طرح تخت جمشید نیز گزینه مناسبی به عنوان سوغاتی از شهر شیراز هستند. مجسمه های کوچکی که با طرح تخت جمشید و یا مقبره کوروش و یا سربازان هخامنشی درست شده اند، بسیار زیبا هستند و یادگاری های خوبی به شمار می روند. این اشیا نیز در بازارهای سنتی مانند بازار وکیل و یا در گالری هایی که در مراکز خرید شیراز وجود دارند، یافت می شوند.

مبلیتو، یک وب سایت برای اجاره آپارتمان و منزل مبله در شیراز و دیگر شهرهای ایران است. این سایت برای کاهش دغدغه اسکان مسافران بسیار تلاش می کند و تا حد امکان بهترین امکانات را در اختیار آنان قرار می دهد.

اجاره آپارتمان مبله در شیراز و یا هر شهری که به آن سفر می کنید، سفری آرام و فراموش نشدنی برای شما رقم می زند.

در سایت مبلیتو، تمام اطلاعاتی که برای اجاره یک ملک مبله نیاز دارید، گردآوری شده است. این سایت به معرفی جاذبه های گردشگری شیراز نیز پرداخته است تا بتوانید بهترین برنامه ریزی را برای بازدید از مکان های دیدنی شهر داشته باشید.

صفحه اصلی سایت منزل مبله در شیراز را با تخفیف هایی که به هر منزل تعلق می گیرد، به همراه عکس و آدرس و جزئیات نمایش می دهد. شماره تلفن برای پاسخگویی به سوالات شما نیز در سایت قرار دارد.

بازکشت به بالا

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید