خانم دهقان 09172617077
خانم سعادتی 09175147077
موقعیت
سال ساخت
سایز گاراژ
متراژ زمین
امکانات
قیمت

زیباترین مکان های مذهبی شیراز

زیباترین مکان های مذهبی شیراز، شیراز شهری توریستی است که طیف وسیعی از انواع گردشگران آن را برای سفر خود انتخاب می کنند. از میان تعداد زیاد گردشگران، علاقه مندان به گردشگری تاریخی و مذهبی بیشترین سهم را در میان سایر انواع دیگر به خود اختصاص داده اند. توریست هایی که به اماکن تاریخی علاقه مند هستند، بیشتر به دلیل بازدید از عظمت تخت جمشید و پاسارگاد به شهر شیراز سفر می کنند.

شهر شیراز به دلیل داشتن اماکن مذهبی با ارزش و زیبا یکی از اصلی ترین مقاصد برای گردشگران مذهبی نیز هست.

در این محتوا با مبلیتو، سایت اجاره سوئیت مبله، آپارتمان مبله و منزل مبله شیراز همراه شوید تا زیباترین مکان های مذهبی شیراز را به شما معرفی کنیم.

زیباترین مکان های مذهبی شیراز

بارگاه مقدس شاهچراغ

حضور آرامگاه فرزند امام موسی کاظم علیه السلام و برادر امام هشتم شیعیان در شیراز، یکی از اصلی ترین جاذبه های مذهبی این شهر است. مسافران زیادی تنها برای زیارت بارگاه شاهچراغ به شیراز سفر می کنند.

شاهچراغ، آرامگاه سید امیر احمد علیه السلام است. وی ملقب به شاهچراغ می باشد. او که برای پیوستن به امام رضا، برادر خود، راهی سفر خراسان بود، توسط عده ای از افراد مأمون عباسی در شیراز به شهادت رسید.

شاهچراغ یکی از زیباترین مکان های مذهبی شیراز است. زیبایی های این مکان مقدس مدیون کاشی کاری هایی است که در گنبد و بارگاه آن انجام شده است.

حوضی بزرگ در حیاط این آرامگاه قرار دارد که زیبایی آن را به ویژه در هنگام شب و با روشن شدن چراغ ها، چندین برابر می کند. در اطراف حوض درختکاری انجام شده و درون حوض فواره های جالبی قرار دارند.

مبلیتو-moblito-مکان های مذهبی شیراز
مکان های مذهبی شیراز

آینه های رنگی و ریز درون آرامگاه شاهچراغ به کار رفته است و در اطراف این آینه ها جملاتی با خط فارسی و عربی نوشته شده است.

شاهچراغ در میدان احمدی شیراز قرار دارد و درهای آن از نماز صبح تا نیمه شب بر روی زائران باز است.

مسجد وکیل

یکی از مشهور ترین آثار متعلق به دوره کریم خان زند که یکی از زیباترین مکان های مذهبی شیراز نیز به شمار می رود، مسجد وکیل است. این مسجد در کنار بازار وکیل قرار گرفته است. مسجد وکیل در سال 1311 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

از زیبایی های این مسجد می توان به منبر آن اشاره کرد که با 114 پله که از سنگ مرمر یکپارچه ساخته شده اند، بسیار زیبا و تماشایی است. شبستان جنوبی مسجد وکیل صحن وسیعی دارد و در آن 48 ستون سنگی با حجاری های مارپیچ و شیار دار بنا شده است که در نوع خود بسیار کم نظیر هستند.

مبلیتو-moblito-مکان های مذهبی شیراز
مکان های مذهبی شیراز

این مسجد تزئینات بینظیری دارد. کاشی کاری های خیره کننده ای در ساخت این مسجد به کار رفته است. سنگ مرمرین و یکپارچه منبر نیز از شگفتی های مسجد وکیل است. بر در و دیوار این مسجد انواع هنرهای ایرانی را در رنگ های زیبا مشاهده می کنید که جلوه ای خاص به این مسجد بخشیده اند.

ستون های زیبای مسجد وکیل با حجاری های خیره کننده آراسته شده اند. کتیبه های زیادی با خطوط نسخ و نستعلیق و ثلث در این مسجد به چشم می خورند که بسیار با شکوه هستند. در این مسجد از هنر میناکاری نیز بهره برده شده است به طوری که هیچ دیواری را بدون میناکاری مشاهده نخواهید کرد.

شما قبل از سفر به شیراز می توانید از سایت مبلیتو بهترین منزل مبله یا و یا آپارتمان مبله شیراز را جهت اقامت خود رزرو نمایید.

مسجد جامع عتیق

نام های دیگر مسجد جامع عتیق، مسجد آدینه، مسجد جمعه و مسجد جامع است. مسجد جامع عتیق از قدیمی ترین مساجدی است که در شهر شیراز ساخته شده است. این بنا در قسمت شرقی شاهچراغ قرار گرفته است.

عمرولیث صفاری، دستور ساخت این مسجد را داد. ساختمان آن که بنایی مرتفع و چند حجره ای است، نخستین بخش تاریخی شهر شیراز شمرده می شود. بر اساس مطالعات صورت گرفته، این مسجد 6 درب جهت ورود و خروج داشته است.

این مسجد نیز یکی از زیباترین مکان های مذهبی شیراز است. کتیبه ای با ارزش و سنگی در مسجد عتیق وجود دارد که یکی از نمونه های بینظیر هنر خطاطی است.

مسجد عتیق را یکی از وسیع ترین مساجد جهان نیز می دانند. حیاط مسجد مربع مستطیل است و در قدیم هشت حوض برای وضو گرفتن در آن وجود داشت. از برجسته ترین قسمت های مسجد عتیق قسمت خدایخانه آن است که درست در وسط حیاط مسجد قرار گرفته است. در خدایخانه، یک قرآن به خط خلیفه سوم، عثمان، وجود داشت و همچنین قرآنی متعلق به دوران شاه اسماعیل صفوی در آن نگهداری می شد که امروزه در موزه پارس شیراز قرار دارد. در این قسمت در گذشته حافظان قرآن به تلاوت آن می پرداختند.

جالب است بدانید که حافظ شیرازی به مسجد عتیق ارادت ویژه ای داشت و هر شب جمعه به آنجا می رفت و قرآن می خواند.

مبلیتو-moblito-مکان های مذهبی شیراز
مکان های مذهبی شیراز

مسجد نصیرالملک

مسجد نصیرالملک در قسمت جنوبی خیابان لطفعلی خان زند در شیراز قرار گرفته است. بانی مسجد از بزرگان شیراز در زمان قاجار و شخصی به نام میرزا حسین علی بود. وی ملقب به نصیر الملک بود و از اعیان این شهر به شمار می رفت.

این مسجد به دلیل وجود شیشه های رنگی آن بسیار معروف است و یکی از زیباترین مکان های مذهبی شیراز به شمار می رود. تابش نور خورشید به شیشه های رنگی مسجد و بازتاب آن به ویژه در هنگام صبح، تصویری بسیار تماشایی و خیره کننده در این مسجد ایجاد می کند.

یکی دیگر از جلوه های زیبای مسجد نصیرالملک، وجود رنگ صورتی در کاشی های آن است که جلوه ای منحصر به فرد به آن داده است. به این مسجد، لقب مسجد صورتی نیز داده اند.

کاشی کاری و مقرنس کاری به زیبایی در بنای مسجد نصیرالملک دیده می شود. این مسجد ستون های سنگی دارد که از مسجد وکیل الگو گرفته شده اند.

مبلیتو-moblito-مکان های مذهبی شیراز
مکان های مذهبی شیراز

مبلیتو، سایتی مطمئن و فعال در زمینه اجاره منزل مبله شیراز است. این روزها با بهره گیری از تکنولوژی می توان سفری آرام و بدون دغدغه به مقصد داشت. یکی از مهمترین عوامل در آرامش سفر، انتخاب یک اقامتگاه مناسب است. می توانید به کمک گوشی همراه و یا تبلت خود در سایت مبلیتو، جستجو کنید و یک آپارتمان مبله و شیک برای اجاره در هنگام سفر خود در شیراز انتخاب و با برقراری تماس با کارشناسان مبلیتو، آن را رزرو کنید.

بازکشت به بالا