خانم دهقان 09172617077
خانم سعادتی 09175147077
موقعیت
سال ساخت
سایز گاراژ
متراژ زمین
امکانات
قیمت

برنامه سفر جاده ای 5 روزه از اصفهان به شیراز

برنامه سفر جاده ای 5 روزه از اصفهان به شیراز، اصفهان و شیراز، دو شهر پر جاذبه و توریستی ایران هستند که هر کدام به تنهایی، مقصدی بینظیر به شمار می روند. اگر قصد دارید که در یک سفر به هر دوی این شهر سر بزنید، خودتان را برای یک سفر خاطره انگیز آماده کنید.

هر چند که واقعاً 5 روز، برای تماشای تمام زیبایی های اصفهان و شیراز کافی نیست ولی با برنامه ریزی درست، می توان جاذبه های گردشگری بیشتری را بازدید کرد.

در این مطلب، ما یک برنامه سفر جاده ای 5 روزه از اصفهان به شیراز به شما ارائه می دهیم. با مبلیتو سایت اجاره منزل مبله شیراز همراه شوید.

مبلیتو-moblito-برنامه سفر جاده ای
برنامه سفر جاده ای

برنامه را از شهر اصفهان آغاز می کنیم. قبل از رسیدن به اصفهان، از هر شهر که بازدید کرده اید و یا از هر نقطه ای که خود را به شهر زیبای اصفهان رسانده اید، می توانید از این برنامه برای گشت و گذار در اصفهان و شیراز استفاده کنید.

در برنامه سفر جاده ای 5 روزه از اصفهان به شیراز، 2 روز آن را به بازدید از جاذبه های گردشگری اصفهان اختصاص دهید و 3 روز باقیمانده را در شهر شیراز بگذرانید.

برنامه سفر جاده ای 5 روزه از اصفهان به شیراز

اصفهان

شهر اصفهان بهشتی زمینی در ابعادی کوچک است. در خصوص شهر اصفهان توصیف های بسیار زیادی نوشته و گفته شده است. به جرأت می توان گفت کمتر شهری در دنیا وجود دارد که این قدر مکان برای تماشا و توصیف داشته باشد.

پس از رسیدن به اصفهان و تحویل گرفتن هتل خود و اندکی استراحت، اول از همه به بازدید از میدان نقش جهان بپردازید. این میدان درخشنده ترین نگین بر انگشتر شهرسازی و معماری است. در چهار طرف میدان نقش جهان، چهار بنای با ارزش و اساسی قرار دارند. کاخ عالی قاپو، بازار قیصریه، مسجد شیخ لطف الله و مسجد جامع عباسی، این چهار بنا هستند. میدان نقش جهان جایگاه بین المللی دارد و به عنوان دهمین میراث فرهنگی در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. اگر دوست داشتید، یک از صنایع دستی زیبای شهر اصفهان را از بازار میدان نقش جهان، به عنوان یادگاری برای خود بخرید.

مبلیتو-moblito-برنامه سفر جاده ای
برنامه سفر جاده ای

پس از بازدید از میدان نقش جهان، زاینده رود را که در روزهای پر آب خود، اوج پیوند میان هنر و طبیعت است، تماشا کنید و اگر فرصت داشتید، سری هم به پل خواجو بزنید. پس از بازدید از پل خواجو، شام را در یکی از رستوران های اصفهان نوش جان کنید. می توانید بریانی اصفهان را امتحان کنید و سپس به استراحت در هتل و یا اقامتگاه خود بپردازید.

مبلیتو-moblito-برنامه سفر جاده ای
برنامه سفر جاده ای

برای روز دوم، کاخ چهلستون، که چراغی در معماری عصر صفوی است را نیز بازدید کنید و سپس به کلیسای وانک بروید. وانک، کلیسای جامع برای ارامنه در اصفهان است و پربیننده ترین کلیسا در سرزمین ایران به شمار می رود. نقاشی هایی بر اساس داستان های انجیل و تورات بر دیوارهای این کلیسا کشیده شده است که جلوه ای بینظیر دارند. کاشی کاری هفت رنگ، طلاکاری از هنرهای زیبایی هستند که در تزئین این کلیسا به کار رفته اند.

مبلیتو-moblito-برنامه سفر جاده ای
برنامه سفر جاده ای

اگر هم فرصت داشتید منارجنبان را ببینید و در آخر هم برای تلطیف روحیه خود و به عنوان یک سرگرمی لذت بخش، سری به باغ پرندگان شهر اصفهان بزنید و از تماشای گونه های متعدد آنها که رنگ های زیبا و حیرت انگیزی دارند، لذت ببرید.

برای دو روز اقامت در اصفهان، فرصت برای بازدید از مکان های دیگر را نخواهید داشت. سپس به سمت شیراز حرکت کنید. از اصفهان تا شیراز، 4 ساعت راه دارید. بهتر است از قبل محل اقامت خود در شیراز را مشخص و رزرو کنید.

مبلیتو، برای اقامت، به شما اجاره کوتاه مدت یک ملک در شیراز را توصیه می کند. بهتر است قبل از آنکه سفر خود را آغاز کنید، سری به سایت مبلیتو بزنید و از میان گزینه های متنوعی که در زمینه منزل مبله در شیراز وجود دارد، یکی را انتخاب و نسبت به رزرو آن اقدام کنید.

خوبی این منازل آن است که همگی مبله هستند و به تمامی امکانات ضروری مجهز می باشند و به صورت دربست در مدت زمانی که در شهر شیراز هستید، در اختیار شما قرار می گیرند.

وقتی به شیراز رسیدید، مستقیم به آپارتمان مبله در شیراز بروید و اندکی استراحت کنید و دوشی بگیرید. پس از رفع خستگی به بازدید از ارگ کریم خان بروید. وقتی از این ارگ تاریخی و با ارزش زندیه دیدن کردید، به پشت ارگ رفته و در فالوده فروشی های آن یک فالوده شیرازی دلچسب نوش جان کنید. بهترین فالوده ها را در نزدیکی ارگ کریم خان پیدا می کنید.

در روز دومی که در شیراز به سر می برید، بازدید از مجموعه وکیل را در برنامه خود قرار دهید. این مجموعه شامل حمام، مسجد و بازار وکیل است. بازدید از کل مجموعه چند ساعتی زمان لازم دارد. پس از صرف نهار و استراحت، به آرامگاه حافظ و سعدی سر بزنید و در فضای شاعرانه و رویایی این آرامگاه ها اندکی روح خود را تازه کنید. هر یک از این آرامگاه ها، جذابیت های منحصر به فردی برای بازدید دارند.

برای شام می توانید به یکی از رستوران های سنتی و معروف شیراز بروید و یک کلم پلوی شیرازی اصل در کنار سالاد شیرازی نوش جان کنید.

در روز آخر سفر جاده ای 5 روزه از اصفهان به شیراز، صبحانه ای کامل بخورید و به سمت تخت جمشید حرکت کنید. پس از بازدید از این مجموعه با ارزش که بخشی از هویت تاریخی ایران را تشکیل می دهد، در صورتی که زمان داشتید به پاسارگاد و مقبره کوروش بزرگ هم سر بزنید و در غیر اینصورت به سمت شهر خود حرکت کنید.

معرفی مبلیتو

مبلیتو، یک سایت معتبر در زمینه اجاره کوتاه مدت ملک و سوئیت مبله در شیراز است. در صورتی که قصد دارید در سفر به شیراز به عنوان اقامتگاه خود، منزلی مبله را اجاره کنید، به سایت مبلیتو سر بزنید و با خیال راحت یکی از ملک ها را با توجه به اطلاعاتی که توضیح داده شده و عکس هایی که مشاهده می کنید، انتخاب کنید. برای اجاره کردن ملک در شیراز، کافیست با مشاوران سایت مبلیتو تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. با اجاره کردن یک منزل مبله در شیراز، آرامش را به خود و همسفران خود هدیه دهید.

بازکشت به بالا

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

ده − شش =