خانم دهقان 09172617077
خانم اسدی 09399175803
موقعیت
سال ساخت
سایز گاراژ
متراژ زمین
امکانات
قیمت

سفره خانه انارستان، باز هم پای یک رستوران سنتی در میان است

سفره خانه انارستان، باز هم پای یک رستوران سنتی در میان است. سفری همگانی خواهیم داشت به سفره خانه انارستان. همچون همیشه شما هم به این سفر دعوتید. با مبلیتو، سایتی فعال در حوزه اجاره آپارتمان مبله شیراز و منزل مبله در شیراز همراه باشید.

مبلیتو-moblito-سفره خانه انارستان
سفره خانه انارستان

سفره خانه انارستان، باز هم پای یک رستوران سنتی در میان است

شیراز شاید تا مدت ها پیش خلاصه می شد در جاذبه های تفریحی-گردشگری، هجومِ توریست ها و گردشگران عدید به دیاری که به هوای خوش معروف است، فکرِ ساخت اماکن جدید در جانِ اهالی شیراز انداخت و چنین شد که در حالِ حاضر آن چه در شیراز به چشم می خورد نه تنها جاذبه های گردشگری است که رستوران ها، مال ها، اقامتگاه های بومگردی غیره و غیره است. در این میان برخی خوب می درخشند و انگار عجیب به دلِ مخاطبان نشسته اند. یکی از نمونه های مطرح، سفره خانه انارستان است، جایی که در نقشِ یک رستوران سنتی به ایفای نقش می پردازد.
این جا نقطه عطفی است برایِ شروع ماجرا.
با یک سؤال، استارت می زنیم مقاله ای که با محوریت سفره خانه انارستان به رشته تحریر در آمده است:

منظور از سفره خانه چیست؟

گذری بر مفهوم سفره خانه: سنت جزء لاینفک آن

در وادی امر، بهتر است کمی واژه سفره خانه را به چالش بکشیم و به این سؤال پاسخ دهیم که مقصود از سفره خانه چیست؟
سفره خانه با محفلی خودمانی برابری می کند، جمعی دوستانه که حولِ غذا های سنتی می چرخد و رنگ و لعابی دارد منحصر به فرد. سفره خانه با غذا های مدرن بیگانه است، تنها به غذا های اصیل ایرانی روی خوش نشان می دهد و سینه سپر می کند در برابر آنچه مُهر ایرانی ندارد. انارستان هم که گویی یک سفره خانه ناب است، ویژگی هایی دارد مشابه.
مبلیتو-moblito-سفره خانه انارستان
سفره خانه انارستان

بارزترین مشخصات سفره خانه انارستان کدامند؟

زمانی که عنوان می شود انارستان یک رستوران باشکوه و درجه یک است جز مکانی مجلل برای سرو غذا انتظار نمی رود، با این حال در این میان تفاوت هایی مشهودند که سفره خانه انارستان را یک سر و گردن از دیگر نمونه های موجود فراتر می برند. این جا شیراز است، بنابراین مبرهن است در وهله نخست، طبیعتی سر بر افراشته باشد که نگاه ها را درگیر می کند و همگان را به وجد می آورد، این جا از همان بدوِ ورود، زیبایی یکه تاز گل های رنگی، چشم را سیر می کند. ردِ درختان سبز را که در سفره خانه انارستان دنبال می کنیم، در می یابیم کل باغ قرق شده توسط درختانی سبزند.
این جا مکانی است سنتی، با وسایل سنتی گره خورده و با هنر و فرهنگ، رنگ و لعاب یافته.
حضورِ شاد خانواده ها نشان می دهد موجِ نشاط در انارستان به راه است. موسیقی زنده در گوشه ای در حال پخش است تا سفره خانه انارستان از این جنبه هم تُهی نباشد. می توانید دستِ مهمانانتان را بگیرید و عازم سفره خانه انارستان شوید، بدین شکل خاطره نابی را در خاطرشان ثبت خواهید کرد.
مزایایِ انارستان، به همین جا ختم نمی شود، می توانید به وقتِ جشن ها، مهمان سفره خانه انارستان شیراز باشید یا به بهانه هایی چون تولد و سالگرد ازدواج، راهی سفره خانه ای شوید که در زیبایی و باصفایی سردمدار است.
نامش همان طور که بار ها تاکنون گفته ایم انارستان است، مشاهده فضایِ سفره خانه، افشاگر این راز است که انارستان نامی است بس برازنده! می دانید چرا؟ چون فضایِ بیرون محبوس شده در آلاچیق هایی هستند که در ظاهر شبیه انارند. سوایِ از محیطی سربسته که در دلِ باغ مشهود است، در فضای بیرون می توان در سایه آلاچیق های اناری شکل، به تماشای محیطِ باز اطراف نشست.
خلاصه این که می توانید آونگِ انتخاب را میان دو حالت به نوسان در آورید: رستوران و فضای بسته آن را برگزینید یا آلاچیق هایی انتخاب کنید که با محیطِ بیرون گره ای کور خورده اند.

در سفره خانه انارستان، به گذشته های دور سفر کنیم

خاطرتان هست عنوان کردیم سفره خانه انارستان طنابی است که ما را به سنت گره می زند و پایمان را به فرهنگ و هنر گذشته باز می کند؟
نیل به این هدف در پرتو اتاقک های قدیمی اتفاق می افتد که جان و جهانِ سفره خانه انارستان را شکل داده اند، این طور بگوییم آنچه این سفره خانه را متمایز می کند و عزممان را جزم تا راهی انارستان شویم و حضورمان را در این سفره خانه سنتی تیک بزنیم همین اتاقک های قدیمی هستند که شما را از دنیایِ مدرن جدا می کنند و به سادگی گذشته های دور وصله می زنند. سبک و سیاق اتاقک های مزبور همان طور که گفتیم قدیمی است و کهن، جان می دهد برای سیر کردن در زمان های مادربزرگ و پدر بزرگ ها. در گوشه ای لباس های قدیمی گذاشته اند، می توانید بپوشید و عکس بیندازید تا هم زیبایی اش را بر تنتان امتحان کنید و هم به یادگار آن را در گوشه ای از منزلتان یا حتی محل کارتان داشته باشید. لباس ها مربوطند به عهدِ قاجار، به زمانِ قومِ زند، دیدنشان حتما شما را وسوسه خواهند کرد تا امتحانشان کنید. عموما عکس ها را بر تخته شاسی چاپ می کنند تا زیبایی اش چند برابر شود و خاطر جمع باشید به عنوان عکسی ماندگار همیشه همراهتان خواهند ماند.

ثبت لحظه ها در سفره خانه انارستان

عکاس مقابل شماست، لبخند بزنید

عکاسانِ حرفه ای سفره خانه انارستان حاضرند تا هر زمان بخواهید از شما عکس بگیرند و آن لحظه را برای همیشه مانا کنند. فارغ از آن که بر آلاچیق های اناری شکل نشسته اید یا خیره شده اید به گل بنفشه یا حتی در جمعِ خانوادگی بر صندلی های رستوران رها شده اید، عکاس، تصویرتان را ثبت خواهد کرد و آن را در بازه ای کوتاه به دستتان خواهد رساند تا هدیه سفره خانه انارستان شیراز را با خود به خانه ببرید و در مرکز ثقل خانه آن را به دیوار قاب نمایید.
حسن ختامِ مقاله پیش رو، آدرس سفره خانه انارستان است: چشم بدوزید به شیراز و راهی بلوار دکتر حسابی شوید. ورودی شهرک آرین، همان جایی است که دستتان را در دستِ انارستان خواهد گذاشت.
صحبت پایانی
دغدغه مسافران شیراز، همچون تلنگری محکم، خوره ای به جانمان انداخت تا چتری برای پرواز خلق کنیم و قطاری جهت حرکت بیافرینیم، چنین شد که موتورِ سایت مبلیتو را روشن کردیم و حرکت به جلو را استارت زدیم. در تمام سال هایی که گذشت این شما بودید که دلگرممان کردید به ادامه و بذرِ شوق را بیش از پیش در جانمان کاشتید، به خاطر حضورتان به خود می بالیم.
بازکشت به بالا

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید