خانم دهقان 09172617077
خانم اسدی 09399175803
موقعیت
سال ساخت
سایز گاراژ
متراژ زمین
امکانات
قیمت

اقامتگاه بومگردی همایونی

اقامتگاه بومگردی همایونی، اگر طرفدارِ تمام وقتِ خانه های قدیمی هستید، دقیق تر بخوانید. مرکزِ ثقل مقاله پیش رو، همچون همیشه شیراز است، این بار اما بر اقامتگاه بومگردی همایونی فرود خواهیم آمد. با مبلیتو همراه باشید.

پیش از آن که سفری داشته باشیم به بطنِ ماجرا و سر از اقامتگاه بومگردی همایونی در بیاوریم، برآنیم لفظ “اقامتگاه بومگردی” را از نظر بگذرانیم و آن را به چالش بکشیم.

مبلیتو-moblito-اقامتگاه بومگردی همایونی
اقامتگاه بومگردی همایونی

وقتی می گوییم اقامتگاه بومگردی دقیقا منظورمان چیست؟

شمارِ اقامتگاه های بومگردی در ایران به صورت لگاریتمی، رو به رشد است، سرچی در گوگل این راز را فاش می کند و بر ادعای ما صحه می گذارد. اقامتگاه های بومگردی، با سنتِ ایران خو گرفته اند، این طور بگوییم سفر به اقامت بومگردی فرصت است نابی تا ایرانی زیستن را با خود مرور کنیم و زندگی گذشتگانمان را برایِ لحظه ای تجربه نماییم. اگر آشنایی با فرهنگ و سنتِ ایران، سودایی است که در سر می پرورانید، اگر شورِ میل غذا های سنتی، جان و جهانتان را شکل داده و زل زدن به معماری خانه های قدیمی ذوقی است که چون خوره به جانتان افتاده، بی چون و چرا با ما همراه شوید تا مهمان اقامتگاه بومگردی شویم که در شیراز قد علم کرده و نامش همایونی است.

حسنِ ختام این بخش نکته ای کلیدی است:

بومگردی را اکوتوریسم هم نامگذاری می کنند، یعنی پناهگایی است برای آن که هوادار شش آتیشه پرسه زدن در طبیعت و مکان هایی طبیعی است، این را گفتیم تا مُهرِ تأییدی باشد پایِ این گفته که اقامتگاه بومگردی همایونی، فرصتی است برایِ فاصله گرفتن از زندگی ماشینی از رستوران اروپایی و همراه شدن با طبیعتی که در التیامِ روحمان، دستی بر آتش دارد.

مبلیتو-moblito-اقامتگاه بومگردی همایونی
اقامتگاه بومگردی همایونی

اقامتگاه بومگردی همایونی با محوریت ساده زیستی

این جا خبری از چرمِ گوچی و سرامیک اعلا نیست

در اقامتگاه بومگردی همایونی، ردی از تجمل گرانی به چشم نمی خورد، این جا خبری نیست از LCD های 42 اینچ، آخرین مارک یخچال سامسونگ، از صندلی هایی با چرمِ گوچی از سرویس بهداشتی هایی با سرامیک اعلا، این جا از زرق و برق های آن چنانی هیچ خبری نیست!!

جانِ کلام این که، اقامتگاه بومگردی همایونی، مصداقِ بارزِ ساده زیستی است، ارمغانش، دل کندن از لاکچری ها و پا نهادن به دنیایی است که با سادگی پیوند ناگسستنی دارد. اقامتگاه بومگردی همایونی، این چنین است تا حسی ارزشمند فراچنگ آید، آنچه مشابهش را جایی دیگر نمی توان یافت.

اقامتگاه بومگردی همایونی، جان مایه خیابان لطفعلی خان زند

مخاطبمان، 66 امین اقامتگاه بومگردی استان فارس است   

مبلیتو-moblito-اقامتگاه بومگردی همایونی
اقامتگاه بومگردی همایونی

در برابر اقامتگاه بومگردی همایونی، ترمز می کنیم، لحظه ای به تماشایش می ایستیم، دربِ چوبی افشاگر همه راز هاست. آرامش را عجیب در این کالبد قدیمی دمیده اند، سادگی با بسامدی بالا در حالِ نوسان است، چاشنی این خانه جز زیبایی چیزی نیست. به داخل قدم می گذاریم. مشاهده حوضی پُر آب، مایه شوقمان می شود و گلدان های شمعدانی همچون پیشرانه ای به جلو سوقمان می دهند.

شوقِ مشاهده گوشه به گوشه اقامتگاه بومگردی امانمان را بریده است، این جا لازم نیست چرتکه به دست شویم یا متوسل شویم به روش های سقراطی تا بتوانیم زیبایی هایش را متر کنیم، اگر لحظه ای رویِ تخت های سنتی بنشینیم و همدل شویم با فواره ای که بر جانِ ماهی های حوض می بارد، قاطعانه در همان ابتدای امر، نمره قبولی را به اقامتگاه بومگردی همایونی خواهیم داد و آن را گل سر سبد شیراز خطاب خواهیم کرد.

می گویند اقامتگاه بومگردی همایونی خانه ای است 200 ساله که قاجاریان مالکِ اصلی اش هستند، زمانِ زیادی نیست که این خانه را زیرِ تیغ مرمت برده اند و بازسازی آن را در دستور کار قرار داده اند، این طور بگوییم اقامتگاه بومگردی همایونی، دستاوردی است در سال 97 و گنجینه ای است جدید که می توانید نوروزِ امسال خود را بدان گره بزنید.

نشستن بر فرازِ پشتِ بام اقامتگاه بومگردی همایونی، گویی یک بده بستان عجیب است، وقتمان را با این اقامتگاه معامله می کنیم و در عوض، حسِ ناب و آرامشِ ممتد را دو دستی تحویل می گیریم. شمّ هنرمندانه، بر این اقامتگاه حاکم است این را می توان از آینه کاری های رنگی دریافت و از کاشی کاری های ظریفانه متوجه شد. دیوار های آجری، حجت را تمام می کنند، گویا معماران پا بر پدالِ قاجاریان گذاشته اند و روحِ قاجار را در این اقامتگاه حاکم کرده اند.

در اقامتگاه بومگردی همایونی، جا برای اقامتِ 23 نفر موجود است، تعداد اتاق هایش به 20 عدد می رسد که برخی سه نفره هستند و تعدادی دو نفره.

اقامتگاه بومگردی همایونی، همجوار است با شاهچراغ و ارگ کریم خانی

موقعیت این اقامتگاه بی نظیر است، لحظه وداع با این اقامتگاه می توانید روانه شاهچراغ شوید، می شود سری به ارگ کریم خانی زد یا سراغی گرفت از حافظ و سعدی که شیراز را قرق کرده اند.

می توانید مهمان خانه زینت الملوک شوید، همان دُختِ قاجاری که به مهمان نوازی مشهور است، باغ نارنجستان قوام را در لیستتان بگنجانید، مسجد نصیر الملک هم سرِ راهتان است، خلاصه این که این اقامتگاهِ مرکز تقلِ جاذبه های گردشگری شیراز است که دیگر جاذبه هاحولِ این مرکز در دایره ای تجمیع شده اند. این را هم بگوییم، آثارِ قوم زند هم در نزدیکی این اقامتگاه حضور دارند، بازار وکیل یکی از آن هاست، مسجد و حمام وکیل را هم به این لیست بیفزایید و دیداری تازه کنید با آنچه به نامِ زندیان ثبت شده است.

این بخش را به پایان می بریم اما پیش از آن:

یادمان باشد، در بحبوحه سفر به شیراز هم خود مهمان اقامتگاه بومگردی همایونی شویم هم ذکر خیرش را پیش این و آن کنیم و دیگران را سهیم کنیم در زیبایی که نظیرش کمیاب است.

صحبت پایانی

مبلیتو، یک تارنمایِ دیجیتال، یا به زبان ساده، وبسایتی است اینترنتی که پایتان را به بهترین جاذبه های گردشگری شیراز باز می کند و وعده می دهد به وقتِ سفر به شیراز، مأمن امنی در اختیارتان بگذارد و همسفر مشفقی برایتان باشد.

اگر سفر به شیراز برایِ شما حکمِ یک ساز ناکوک دارد (چون با شیراز بیگانه اید و اقامت مشکل پُررنگی برایتان است)، می توانید در پرتو مبلیتو، عزمتان را جزم کنید و دغدغه هایتان را به او بسپارید و بهترین آپارتمان مبله در شیراز را جهت اسکان خود رزرو کنید.

 

بازکشت به بالا

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

پانزده − هشت =