شماره تماس: خانم دهقان 09172617077
موقعیت
سال ساخت
سایز گاراژ
متراژ زمین
امکانات
قیمت

بهترین تفریحات در شیراز

بهترین تفریحات در شیراز، اگرقصد سفر دارید و می خواهید  چند روزی در کنار دوستان و خانواده فارغ از تمام مشغله های  ذهنی خوش بگذرانید یکی از بهترین گزینه های انتخابی شما شیراز است . شیراز شهری است که عطر خوش نارنج در تمام فصل ها از کوچه های آن به مشام می رسد و باعث آرامش می شود . شاید همین عطر نارنج ، شیرازی ها را خوش مشرب کرده است . تاریخ و هنر در هر گوشه ای از این شهر حس می شود و تاریخ سرزمین مان را به ما یاد آوری می کند . شما اگر از سمت شمال به شیراز بیاید اولن منظره زیبایی که می بینید دروازه قرآن است

 1. میراث تاریخی :

یکی از بهترین تفریحات در شیراز بازدید از میراث تاریخی است . هر ساله از تمام دنیا گردشگران بسیاری برای دیدن این آثار تاریخی از سراسر جهان می آیند .

 • تخت جمشید :

در زمان هخامنش به دستور داریوش اول بنا گردید . نام های دیگر این مکان پرسپولیس و پارسه می باشد . زمانی که وارد می شود از پله های نرم و آرام تا تالارهایی با ستون های بلند  شما را محو شکوه و عظمت تخت جمشید می کند به همین دلیل به  عنوان یکی از بهترین تفریحات در شیراز شناخته می شود . فاصله این مکان تا شیراز 60 کیلومتر می باشد .

مبلیتو-moblito-بهترین تفریحات در شیراز
بهترین تفریحات در شیراز
 • پاسارگاد :

نخستین پایتخت هخامنشی ایران است که در زمان کوروش دوم بنا شده است  . مقبره کوروش بزرگ یکی از آثار تاریخی این مکان به شمار می آید و بازدید از آن از بهترین تفریحات در شیراز محسوب می شود . فاصله این مکان تا شیراز 160 کیلومتر می باشد .

 • باغ ارم :

این باغ یکی از 9 باغ زیبا و بزرگ ایران است که در یونسکو ثبت شده است و بازدید از آن جزء  بهترین تفریحات در شیراز می باشد . گونه های مختلفی از گیاهان در این باغ وجود دارد  . باغ ارم در بلوار ارم شیراز می باشد .

 

مبلیتو-moblito-بهترین تفریحات در شیراز
بهترین تفریحات در شیراز
 • ارگ کریم خان زند :

این ارگ در دوره زندیه ساخته شده و پایتخت ایران در زمان زندیه بوده است . این مکان در زمان پهلوی  به عنوان زندان استفاده می شد برای همین آسیب های زیادی دیده است .

مبلیتو-moblito-بهترین تفریحات در شیراز
بهترین تفریحات در شیراز
 1. بازدید از آرامگاه شاعران بزرگ
 • حافظیه :

مگر می شود به شیراز رفت و سری به آرامگاه حافظ  نزد  ؟ شما می توانید ساعت ها در این منطقه بنشینید و از بهترین تفریحات شیراز در کمال آرامش استفاده کنید و حافظ بخوانید . خواندن حافظ در حافظیه لطف  دیگری دارد . حافظیه در حد فاصل چهارراه حافظیه و ادبیات می باشد

روز وصل  دوستداران یاد باد                  یاد باد آن روزگاران یاد باد

 

مبلیتو-moblito-بهترین تفریحات در شیراز
بهترین تفریحات در شیراز

 

 • سعدیه :

عطر درختان  بهار نارنج و کاشی های فیروزه ای در آرامگاه سعدی هر کسی را عاشق می کند و از بهترین تفریحات در شیراز به شمار می آید. سعدیه در انتهای بلوار بوستان واقع شده است .

مبلیتو-moblito-بهترین تفریحات در شیراز
بهترین تفریحات در شیراز
 • خواجوی کرمانی :

یکی از بهترین تفریحات در شیراز شب نشینی در محل زندگی و آرامگاه خواجوی کرمانی می باشد . این مکان بر روی کوه واقع شده است .

مبلیتو-moblito-بهترین تفریحات در شیراز
بهترین تفریحات در شیراز
 1. بهترین دسر ایران :

فالوده یکی از بهترین دسرهای ایرانی است . شاید در شهر خود فالوده شیرازی خورده باشید اما فالوده شیرازی در شیراز طعم دیگری دارد . یکی از بهترین تفریحات شیراز این است که به فالوده فروشی های مقابل ارگ کریم خان بروید و از فالوده های بی نظیر آنجا بخورید .

مبلیتو-moblito-بهترین تفریحات در شیراز
بهترین تفریحات در شیراز
 1. شاه چراغ :

یکی از بهترین تفریحات شیراز رفتن به شاه چراغ است . این مکان با محیطی آرام و فضایی معنوی آرامشی خاص به شما می دهد . احمد بن موسی کاظم از برادران امام رضا می باشد این بارگاه معماری بسیار زیبایی دارد .

مبلیتو-moblito-بهترین تفریحات در شیراز
بهترین تفریحات در شیراز
 1. بازار وکیل :

یکی از آداب ایرانیان  زمانی که به مسافرت می روند این است که برای عزیزان خود سوغاتی می خرند . به دلیل گردشگران زیادی که هر ساله به شیراز می آیند قدم به قدم آن مغازه های رنگارنگی است که صنایع دستی و خوراکی های خوشمزه دارد و از بهترین تفریحات در شیراز رفتن به بازار وکیل است . شاید قصد خرید نداشته باشید اما معماری زیبا و دلربای آن شما را جذب می کند در سقف روزنه هایی وجود دارد که محیط بازار را تاریک و روشن می کند و  زیبایی آن را چند برابر می کند  . این بازار جزء بازارهای قدیمی ایران است  . یکی از مهمترین سوغات های شیراز آبلیمو و انواع عرقیجات می باشد .

مبلیتو-moblito-بهترین تفریحات در شیراز
بهترین تفریحات در شیراز
 1. موزه ها :

یکی دیگر از بهترین تفریحات در شیراز بازدید از موزه های این شهر است . شیراز موزه های زیادی دارد مانند :

 • موزه پارس
 • موزه نارنجستان
 • موزه نظامی
 • موزه هفت تنان
 • موزه شاه چراغ
 • موزه تاریخ طبیعی
 • موزه قاجار
 • موزه آب

مواردی که در بالا ذکر کرده ایم قسمتی از بهترین تفریحات در شیراز است . ما در این مقاله قصد داریم که شما سفری به یاد ماندنی و اقتصادی به شیراز داشته باشید . شما زمانی می توانید سفری اقتصادی داشته باشید که علاوه بر استفاده از امکانات و بازدید از شهر بتوانید هزینه ها را به حداقل ممکن برسانید ، شما باید از مبدا برنامه سفر خود را بنویسید این برنامه شامل اقامتگاه ، لیستی از مناطق دیدنی  ، هزینه های احتمالی و . . .  با این برنامه در کنار مدیریت هزینه ها سفری خوش را تجربه می کنید . شما می توانید با استفاده از سایت مبلیتو آپارتمان و منزل مبله متناسب با نیازتان رزرو کنید . در اینجا به مقایسه آپارتمان های مبله مبلیتو و هتل ها می پردازیم :

 1. اگر تعداد همسفران شما از دو نفر بیشتر است منزل مبله ارزانتر از هتل می شود .
 2. منزل مبله محیطی آرام تر از هتل دارد و احساس می کنید که در منزل خودتان هستید .
 3. متراژ منزل مبله بیشتر از هتل است و منزلی با هر تعداد اتاقی که می خواهید انتخاب کنید .
 4. شما در هتل امکان آشپزی ندارید ولی در منزل مبله با وجود امکاناتی که دارد می توانید غذاهای مورد علاقه تان را درست کنید .
 5. در تمامی منزل های مبله وسایل اولیه مورد نیازتان وجود دارد .
 6. شما می توانید در سایت مبلیتو آپارتمان های مبله شیک و امن را انتخاب کنید و از تخفیفات ویژه داخل سایت بهره مند شوید .
 7. شما می توانید در هر منطقه ای از شیراز که مد نظرتان می باشد منزل خود رابا بهترین قیمت انتخاب کنید .

 

” جهت هماهنگی و رزرو آپارتمان مبله در شیراز با ما تماس بگیرید “

  0917-261-7077

بازکشت به بالا

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید